Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?”
15 Березня, 2024 р., 11:09
13 Березня, 2024 р., 16:40
За оцінками ВООЗ кожен четвертий житель України,або орієнтовно 10 мільйонів населення ,може страждати від розладів психічного здоров’я.
Відповідно до результатів першого,з початку повномасштабної війни,дослідження стану психічного здоров’я українців,у 57% опитуваних існує ризик розвитку посттравматичного стресового розладу,45% респондентів сказали,що для того,щоб звернутися за допомогою в сфері охорони психічного здоров’я,їм потрібно «наважитися»,тільки 34 % респондентів знають ,куди звертатися за допомогою в разі необхідності.
З метою мінімізації наслідків психічних та поведінкових розладів внаслідок російської агресії проти України стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською .
Метою введеного в дію з 1 жовтня Закону України від 06.09.2022р. №2573-ІХ «Про систему громадського здоров’я» є врегулювання механізмів створення ефективної системи громадського здоров’я в Україні для зміцнення здоров’я населення, запобігання хвороб та збільшення тривалості життя. Одним із принципів, на основі яких діє система громадського здоров’я в Україні є принцип «цілісності – цілісного підходу до здоров’я та визнання єдності його фізичних, психічних, психологічних, духовних і соціальних аспектів». Закон затверджує порядок, стандарти та критерії якості надання послуг у сфері психічного здоров’я.
Корисні додатки щодо теми ментального здоров’я:
-Сайт « Ти як?» https://www.howareu.com/
-Сторінк «Ти як?» у Фейсбуці https://www.facebook.com/howareu.program
-Сайт Центру громадського здоров’я https://phc.org.ua/
-Сайт МОЗ https://moz.gov.ua/
-Психічне здоров’я для України https://www.mh4u.in.ua/newsletter/
-Психічне здоров’я дітей – «Голоси дітей» https://voices.org.ua/
13 Березня, 2024 р., 14:18
08 Березня, 2024 р., 17:22
МІФИ
Із самоушкодженням пов’язано багато міфів, оскільки ця тема табуйована і про неї рідко говорять. Саме тому важливо говорити про самоушкодження і розвінчувати міфи, аби вчасно надати людині необхідну підтримку.