Діяльність уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції апарату РДА
поштова адреса: 78701,
вул. Івана Франка, 20 селище Верховина,
Івано-Франківська область (з позначкою «Про корупцію»)
Режим робочого дня:
пн - чт з 09-00 до 18-15,
пт - 09-00 до 17-00,
обідня перерва з 13-00 до 14-00
Шановний відвідувачу!
Якщо Вам стали відомі факти порушення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, просимо надсилати повідомлення на електронну адресу: antukorrda@ukr.net чи повідомляти за номерами телефонів: (03432) 2-11-35 або 2-16-46.
Повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», конкретною посадовою особою, які можуть бути перевірені.
Якщо під час попереднього розгляду повідомлення встановлено, що воно не відповідає вимогам Закону України «Про запобігання корупції», його подальший розгляд здійснюється у порядку, визначеному для розгляду звернень громадян.
Відповідно до ч. 3 ст. 532 Закону повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, здійснене через зовнішні або внутрішні канали повідомлення такої інформації, підлягає попередньому розгляду уповноваженою особою у строк не більше десяти робочих днів з дня внесення цієї інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.
Згідно з пп. 6, 8 ч. 6 ст. 131 Закону одними із основних завдань уповноваженої особи є розгляд повідомлень про порушення вимог Закону, у тому числі на підвідомчих підприємствах, в установах та організаціях, а також інформування керівника відповідного органу спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти порушення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Під час попереднього розгляду повідомлення уповноважені особи відповідно до ч. 2 ст. 539 Закону мають право:
- витребувати від інших структурних підрозділів відповідного органу чи юридичної особи документи, у тому числі ті, що містять інформацію з обмеженим доступом (крім державної таємниці), та робити їх копії;
- викликати та опитувати осіб, дій або бездіяльності яких стосуються повідомлені викривачем факти, у тому числі керівника, заступників керівника органу, установи, організації;
- звертатися до Національного агентства щодо порушених прав викривача, його близьких осіб;
- вносити подання керівнику відповідного органу чи юридичної особи про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності за порушення цього Закону;
- виконувати інші визначені законом повноваження, спрямовані на всебічний розгляд повідомлень викривачів та захист їхніх прав та свобод.
Важливо знати, що повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).
Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.
Інформація про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України «Про запобігання корупції» подається шляхом заповнення запропонованої форми.
Зразок форми повідомлення про корупцію: див. тут ( .docx , 13.23 Кб )
Звертаємо увагу, що повідомити про факт корупції можна також за посиланням: https://whistleblowers.nazk.gov.ua. Єдиний портал повідомлень викривачів – це один з інструментів реалізації антикорупційної політики, створення якого передбачено Законом України «Про запобігання корупції» та Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки. Портал пропонує вибір – анонімно подавати повідомлення чи із зазначенням інформації про себе. Кожному гарантується право на конфіденційність. Однак, якщо особа здійснила повідомлення анонімно, вона не може претендувати на винагороду, а також не може користуватися статусом викривача.
Головний спеціаліст-уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Верховинської районної державної (військової) адміністрації - Давчук Анжела Юріївна.
План роботи уповноваженої особи на 2024 рік
Професійний розвиток уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції
Стратегія навчання та розвитку антикорупційних уповноважених