В Івано-Франківську відбулася конференція щодо підсумків впровадження проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні»
Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко взяла участь у конференції за підсумками реалізації Спільного зі Світовим банком, Міністерством охорони здоров’я України проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Захід відбувся за участю заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна, радниці головного лікаря України Ірини Микичак, представників Світового банку, фахівців Міністерства охорони здоров’я України, Бюро ВООЗ в Україні, представників ДОЗ з інших областей, керівників закладів охорони здоров’я.
Обговорювали впровадження, результати проєкту, виклики, з якими стикнулася система охорони здоров’я під час пандемії, та майбутні кроки для зміцнення епідеміологічної безпеки країни.
Людмила Сірко передала вітання учасникам конференції від голови обласної державної адміністрації - начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук.
«Зараз працюємо в умовах щоденних викликів. Попри це разом з міжнародними партнерами ми продовжуємо системну роботу в галузі охорони здоров’я, основна мета якої - якісна, доступна та безоплатна медична допомога для українських пацієнтів, - розповіла Людмила Сірко. - У рамках цього проєкту медичні заклади області отримали 356 одиниць високовартісного обладнання, яке допомагає надавати якісні медичні послуги, а також 79 тисяч витратних медичних матеріалів».
Ігор Кузін розповів, що проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» стартував у відповідь на пандемію у 2021 році та ефективно трансформувався з огляду на воєнні виклики, з якими зіткнулась Україна. В його межах в Україні створили систему зберігання вакцин із контролем дотримання температурних умов.
«У рамках реалізації цього проєкту створено діючу сучасну систему зберігання та транспортування вакцин за умов «холодового ланцюга». Застаріле обладнання, зокрема холодильники та морозильні камери, замінене на сучасні холодові кімнати та холодильне обладнання, яке відповідає світовим стандартам. Дооснащення автопарку фургонами-рефрижераторами посилило логістичну складову та контроль за якістю імунобіологічних препаратів на етапах від зберігання до перевезення», - розповів посадовець.
Під час конференції йшлося й про комплексну програму з дооснащення та заміни лабораторного обладнання на рівні регіонів та закуплено спецобладнання для 17 областей для знезараження медичних відходів. Окремий вектор роботи - це посилення енергонезалежності медзакладів та закупівля високоточного обладнання як КТ та ангіографів.
Мовилося й про закупівлю обладнання для реанімацій. Майже 200 лікарень по всій країні отримали сучасні наркозно-дихальні станції. 300 нових сучасних апаратів в ці хвилини допомагають лікарям проводити операції та підтримують пацієнтів.