ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбувся тренінг «Навички кризового втручання: протоколи, техніки, супервізія»

Дата: 18.03.2025 18:10
Кількість переглядів: 15

Фото без опису

Кризові ситуації вимагають швидких та ефективних рішень. Війна принесла українцям нові виклики, що потребують фахової підтримки – пережиті обстріли, участь у бойових діях, втрата близьких і постійний стрес не минають безслідно 👇

🫂 Психологи соціальних служб, а також мультидисциплінарних команд медичних закладів, які працюють безпосередньо в громадах, надають людям першу психологічну допомогу та підтримують їх у найскладніші моменти життя. Забезпечити таких фахівців дієвими інструментами для роботи та впровадити підтримуючі заходи задля зниження ризиків професійного вигорання – з такою метою відбувся тренінг «Навички кризового втручання: протоколи, техніки, супервізія».

📍 Захід було організовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді України Олена Зеленська за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу International Medical Corps Ukraine. Навчання провели експерти Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

💡 Протягом трьох днів 30 психологів, які надають послуги на рівні громади (у Центрах соціальних служб, Центрах реабілітації, мобільних командах, що виїжджають на виклики, пов’язані з домашнім насильством), працювали у форматі групових занять під керівництвом досвідчених фахівців.

☑️ Учасники заходу ознайомилися з сучасними методами кризового втручання та навчилися використовувати психодіагностичні інструменти для оцінки психоемоційного стану клієнтів. Під час тренінгу окрему увагу приділили короткофокусним психотерапевтичним технікам, які допомагають швидко стабілізувати емоційний стан у кризових ситуаціях. Також детально розглянули методи роботи з гострим стресом, зокрема стабілізаційні вправи та кризове консультування. Окремий блок був присвячений дебрифінгу як інструменту кризової інтервенції, що сприяє нормалізації переживань після травматичних подій. Навчання проходило у форматі інтерактивних сесій, демонстрацій, практичних вправ, кейс-стаді та моделювання кризових ситуацій.

💬 «Тренінг дозволив отримати надзвичайно важливий професійний досвід. Особливо відзначу високий рівень експертів – структурність подання матеріалу та практичний підхід зробили навчання не лише інформативним, а й дійсно прикладним. Всі теми були подані глибоко, з чітким розумінням реалій роботи з військовослужбовцями, ветеранами та цивільним населенням, що пережило травматичні події», – поділився враженнями учасник тренінгу Олександр Спека, клінічний психолог із Чернігова.

☑️ Після завершення тренінгу всі учасники отримають супервізійну підтримку, яка сприятиме їхньому професійному розвитку та емоційному благополуччю. У рамках супервізії фахівці матимуть змогу ділитися проблемними випадками зі своєї практики, отримувати зворотний зв’язок, аналізувати складні ситуації та знаходити оптимальні рішення. Такий підхід допоможе не лише підвищити ефективність роботи, а й запобігти професійному вигоранню, зменшити емоційне навантаження та зміцнити фахову спільноту.

💬 «Цінність навчання перевершила очікування. Мою «скарбничку психолога» поповнили ефективні практичні методи щодо надання екстреної кризової допомоги, а також друковані методичні посібники. Дякую за можливість знайомства, спілкування і подальшу професійну взаємодію з колегами з різних куточків України, це дає неймовірну мотивацію, натхнення і силу», – зазначила учасниця тренінгу Ольга Лоцман, клінічна психологиня із Запоріжжя.

ℹ️ Тренінги такого формату допомагають фахівцям не лише здобути нові компетенції у межах програми Ти як?, а й сформувати спільноту підтримки, яка працюватиме над посиленням ментальної стійкості українців.

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора