Відбувся тренінг «Навички кризового втручання: протоколи, техніки, супервізія»
Кризові ситуації вимагають швидких та ефективних рішень. Війна принесла українцям нові виклики, що потребують фахової підтримки – пережиті обстріли, участь у бойових діях, втрата близьких і постійний стрес не минають безслідно
Психологи соціальних служб, а також мультидисциплінарних команд медичних закладів, які працюють безпосередньо в громадах, надають людям першу психологічну допомогу та підтримують їх у найскладніші моменти життя. Забезпечити таких фахівців дієвими інструментами для роботи та впровадити підтримуючі заходи задля зниження ризиків професійного вигорання – з такою метою відбувся тренінг «Навички кризового втручання: протоколи, техніки, супервізія».
Захід було організовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді України Олена Зеленська за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу International Medical Corps Ukraine. Навчання провели експерти Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
Протягом трьох днів 30 психологів, які надають послуги на рівні громади (у Центрах соціальних служб, Центрах реабілітації, мобільних командах, що виїжджають на виклики, пов’язані з домашнім насильством), працювали у форматі групових занять під керівництвом досвідчених фахівців.
Учасники заходу ознайомилися з сучасними методами кризового втручання та навчилися використовувати психодіагностичні інструменти для оцінки психоемоційного стану клієнтів. Під час тренінгу окрему увагу приділили короткофокусним психотерапевтичним технікам, які допомагають швидко стабілізувати емоційний стан у кризових ситуаціях. Також детально розглянули методи роботи з гострим стресом, зокрема стабілізаційні вправи та кризове консультування. Окремий блок був присвячений дебрифінгу як інструменту кризової інтервенції, що сприяє нормалізації переживань після травматичних подій. Навчання проходило у форматі інтерактивних сесій, демонстрацій, практичних вправ, кейс-стаді та моделювання кризових ситуацій.
«Тренінг дозволив отримати надзвичайно важливий професійний досвід. Особливо відзначу високий рівень експертів – структурність подання матеріалу та практичний підхід зробили навчання не лише інформативним, а й дійсно прикладним. Всі теми були подані глибоко, з чітким розумінням реалій роботи з військовослужбовцями, ветеранами та цивільним населенням, що пережило травматичні події», – поділився враженнями учасник тренінгу Олександр Спека, клінічний психолог із Чернігова.
Після завершення тренінгу всі учасники отримають супервізійну підтримку, яка сприятиме їхньому професійному розвитку та емоційному благополуччю. У рамках супервізії фахівці матимуть змогу ділитися проблемними випадками зі своєї практики, отримувати зворотний зв’язок, аналізувати складні ситуації та знаходити оптимальні рішення. Такий підхід допоможе не лише підвищити ефективність роботи, а й запобігти професійному вигоранню, зменшити емоційне навантаження та зміцнити фахову спільноту.
«Цінність навчання перевершила очікування. Мою «скарбничку психолога» поповнили ефективні практичні методи щодо надання екстреної кризової допомоги, а також друковані методичні посібники. Дякую за можливість знайомства, спілкування і подальшу професійну взаємодію з колегами з різних куточків України, це дає неймовірну мотивацію, натхнення і силу», – зазначила учасниця тренінгу Ольга Лоцман, клінічна психологиня із Запоріжжя.
Тренінги такого формату допомагають фахівцям не лише здобути нові компетенції у межах програми Ти як?, а й сформувати спільноту підтримки, яка працюватиме над посиленням ментальної стійкості українців.