ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Потреба в послугах психічного здоров’я в Україні

Дата: 20.03.2025 01:09
Кількість переглядів: 15

Фото без опису

Ментальне здоров’я – це ресурс, який допомагає людині жити, адаптуватися та відновлюватися. В умовах війни турбота про нього стала такою ж важливою, як фізична безпека. Україна крок за кроком будує систему підтримки ментального здоров’я, інтегруючи її в усі сфери життя.

📍Про виклики, досягнення та плани у цьому напрямі Оксана Збітнєва, керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, розповіла в інтерв’ю Метью Стернсу, голові представництва Міжнародного Медичного Корпусу в Україні International Medical Corps Ukraine. Говорили про цілі Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська, про важливість довгострокових змін та ефективну взаємодію усіх стейкхолдерів, зокрема й міжнародних партнерів, які підтримують Україну в цьому процесі.

🇺🇦 Як зазначила у розмові Оксана Збітнєва, перша леді України Олена Зеленська стала лідеркою соціальних трансформацій, які визначатимуть майбутнє країни. Вона ініціювала зміни, що охоплюють найглибші аспекти життя: культуру турботи про ментальне здоров’я, безбар’єрність, здорове харчування тощо. Це ті сфери, де швидких результатів не буває, але саме їхній розвиток визначить, якою буде Україна у майбутньому.

📃 Зміни в системі психічного здоров’я – це не лише про послуги чи професійний розвиток фахівців. Йдеться про нову культуру, в якій піклування про власний стан стає щоденною звичкою. Це також про усвідомлення, що ментальне здоров’я – спільна відповідальність різних секторів: медицини, соціальної сфери, економіки, освіти, безпеки, культури. Власне, такий підхід закладено у програму Ти як?, і він уже знайшов підтримку на рівні державної політики та законодавчих ініціатив.

🤝 Партнерство з міжнародними організаціями – одна з рушійних сил цих змін. Україна має чітке бачення, які саме проблеми потрібно вирішувати та які ресурси для цього необхідні. Це дозволяє вибудовувати ефективну взаємодію з донорами та партнерами, як-от Міжнародним Медичним Корпусом, що підтримує розвиток сфери ментального здоров’я в Україні. Завдяки такому підходу не просто надається допомога, а формується власна модель стійкості, яка працюватиме на роки вперед.

📽 Детальніше – в інтерв’ю: 📲 https://www.youtube.com/watch?v=l2KExNShPoQ

#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора