ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Центрі ПМСД Верховинської громади відкрили кабінет ментального здоров'я та психологічної допомоги

Дата: 10.03.2025 15:05
Кількість переглядів: 196

Фото без опису

 

Кабінет ментального здоров'я та психологічної допомоги для військових, внутрішньо переміщених осіб і мешканців відкрито у КНП " Верховинський Центр первинної медико-санітарної допомоги" Верховинської селищної ради.

Ментальне здоров'я - це основа нашої стійкості та якості життя, особливо в умовах нинішніх викликів.

У кабінеті ментального здоров'я та психологічної допомоги центру можна отримати консультацію з фахівцями, семінари, тренінги та практичні заняття, які допоможуть людям опанувати навички емоційної стійкості та взаємодопомоги.

Наші фахівці допомагають не лише долати труднощі, а й розвивати навички емоційної самопідтримки. У кожного тут є можливість знайти підтримку та розуміння.

Також послуги ментального здоров'я можна отримати безпосередньо у кабінеті сімейного лікаря. Так того самого, який виписує вам ліки від застуди чи направляє на обстеження.

Дуже часто у людей ідуть мурашки по шкірі від слів " психолог", " психіатр" чи " психотерапевт". А ментальне здоров'я вже точно похитнулося, про що організм відчайдушно сигналізує. На допомогу може прийти ваш сімейний лікар, який може надати:

- Клінічну оцінку стану дорослого та дитини;

- Направлення на лабораторні та інструментальні дослідження для діагностики та виключення психічних та неврологічних розладів, пов’язаних із фізичним здоров’ям;

- Скерування до профільних фахівців, як-от лікаря-психіатра, лікаря-психолога, лікаря-психотерапевта або лікаря-невролога;

- Складання плану ведення та лікування пацієнта;

- Перша психологічна допомога;

- Направлення пацієнта в інші медзаклади для спеціалізованої медичної допомоги;

- Надання своєчасної невідкладної медичної допомоги при станах, що загрожують життю;

- Психологічна підтримка, інформування та навчання технік самодопомоги близьких пацієнта;

- Психосоціальні, а також фармакологічні та поведінкові втручання.

Важливо зазначити, що сімейний лікар не встановлює психіатричного діагнозу. Однак варто все одно звернутися до нього, якщо вам потрібна допомога. За потреби та за вашою згодою він може скерувати до вузького спеціаліста.

У будь-якому випадку сімейний лікар, який пройшов навчання mhGAP, готовий надати базові рекомендації щодо піклування про ментальне здоров'я. Якщо ж ви звернетеся до інших фахівців у сфері ментального здоров’я, сімейний лікар за потреби також може супроводжувати ваше лікування.

Ти як?

Координаційний центр КМУ / Mental Health UA

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора