«Барви карпатського ліжника»: у Яворові провели мистецький форум з міжнародною участю та круглий стіл на тему: «Ліжникарство: традиції та обряди» у Верховині
Днями у Яворові відбувся мистецький форум в рамках мандрівного фестивалю «Барви карпатського ліжника» приїхало чимало відомих людей мистецьких та владних кіл.
Захід відвідали голова ОДА Світлана Онищук, голова РДА Василь Бровчук, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Тетяна Бойко, делегації з Румунії, Закарпаття, Буковини та Прикарпаття, депутатки обласної ради Мирослава Корнелюк та Оксана Мельниченко, керівництво Косівщини, майстри і майстрині з усіх куточків Карпатського регіону.
Учасників форуму гостинно вітали організатори дійства, майстрів народного мистецтва нагороджували почесними відзнаками: майстрині отримали нагороди від очільниці області Світлани Онищук та районної влади.
В рамках фестивалю у Верховині в Історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» відбувся «круглий стіл» на тему: «Ліжникарство: традиції та обряди» за участю заступниці начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Мирослави Корнелюк, першої заступниці голови РДА Світлани Уршеджук, почесних гостей з сусідньої Румунії, Закарпаття, Косівщини та районних майстринь з ліжникарства.
У виставковій залі музею на гостей чекала виставка майстрів ліжникарства Верховинщини. На виставці представлені унікальні вироби з вовни дизайнерки Оксанки Сусяк та майстринь з ліжникарства Верховинського району.
Довідково: Гуцульський ліжник мандрує світом та славить з-поміж народів давнє гуцульське ремесло
Ліжники тчуть з діда-прадіда: спочатку цей виріб з овечої вовни мав виключно ужиткове значення, слугуючи у господі гуцула домотканим укривалом, що зігрівав холодною зимовою дниною. Згодом таким натуральним коцом горяни оздоблювали свої домівки та використовували у повсякденних ритуальних обрядах.
Сьогодні карпатський ліжник далеко обігнав свого пращура. Цей витвір мистецтва з часом змінив свою сіро-біло-чорну однотонність, переодягнувшись у різноколірні квітчасті шати. Тепер ліжник – це не лише про вовняне покривало, а й про теплий зручний верхній одяг, яким хизуються статні пани та пані, це також стильний елемент декору, яким вдало доповнюють інтер’єр свого помешкання не байдужі до віяння моди люди.
Маємо надію що невдовзі гуцульський ліжник заграє новими барвами під мирним небом вільної та незалежної України!
Щира подяка нашим майстриням, що творять чудо своїми руками.
Бережімо своє, примножуймо та популяризуймо!