Пріоритети розвитку системи громадського здоров’я в Україні, зокрема й в контексті збереження ментального здоров’я одна із ключових тем всеукраїнської наукової конференції «Роль системи громадського здоров’я"
Пріоритети розвитку системи громадського здоров’я в Україні, зокрема й в контексті збереження ментального здоров’я одна із ключових тем всеукраїнської наукової конференції «Роль системи громадського здоров’я в імплементації «Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року», яка відбулась в Ужгороді.
Мета заходу - професійне визначення шляхів розвитку системи, її роль та місце в сфері охорони здоров’я, а також пошук відповідей на поточні виклики та участь у післявоєнній відбудові. Захід зібрав управлінців, практиків системи громадського здоров’я, науковців, представників вищої школи, міжнародних партнерів.
Особливу увагу приділили питанням міжсекторального співробітництва, формуванню сучасних підходів до роботи в громадах, розбудові кадрового потенціалу системи.
Одна з сесій конференцій була присвячена впливу Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська на збереження ментального здоров’я українців.
Напрацювання програми на національному та міжнародному рівнях представила директорка з розвитку проєктів Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак. Досвідом реалізації в регіонах поділилися регіональні координаторки Таїсія Симочко Tayisiya Symochko та Світлана Бостан. Також під час дискусійної панелі «Інтеграція та інновації у забезпеченні ментального здоров’я: Взаємодія на всіх рівнях» обговорили важливий аспект травма-інформованого підходу у розбудові системи психосоціальної підтримки.
Всеукраїнська наукова конференція була підтримана проєктом USAID Ukraine - USAID Україна Розбудова стійкої системи громадського здоров’я, який виконує організація Пакт Pact. Співорганізаторами виступили Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я , Ужгородський національний університет, Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров’я України, Швейцарський інститут тропічного і громадського здоров’я (Swiss TPH) Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH).