Питання правильного поводження з твердими побутовими відходами обговорили на нараді під керівництвом Світлани Онищук

Дата: 15.05.2024 11:46

На сьогодні на території Івано-Франківської області діють 15 полігонів та сміттєзвалищ загальною площею понад 87 га.

Їхня завантаженість перевищує 85%. Чимало з цих об’єктів експлуатуються із порушенням екологічних і санітарних вимог, що, зокрема, призводить до масштабних пожеж. Лише від початку року зафіксовано 9 загорянь, до ліквідації яких залучено великий ресурс.

Про це йшлося під час наради, яку провела Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА .

За словами начальника Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Андрія Пліхтяка, у березні органам місцевого самоврядування, власникам полігонів твердих побутових відходів було доручено забезпечити належне утримання полігонів та недопущення виникнення пожеж на цих територіях.

Аби вирішити питання з експлуатації сміттєзвалищ у рамках Національної стратегії управління відходами розроблено Регіональний план управління відходами до 2030 року.

Запропонована модель передбачає будівництво одного центрального об’єкта поводження з відходами, у який включено:

✔️ компостування;

✔️ сортування;

✔️перероблення та захоронення;

✔️ 4 малі об’єкти, на яких буде здійснюватися сортування, перероблення та захоронення відходів. Їх планується розмістити на території Бурштинської, Городенківської, Калуської, Косівської, Надвірнянської міських територіальних громад.

Також, як зауважив керівник управління, на опрацюванні пропозиція австрійської компанії «Гігаджоуль», яка має намір інвестувати у будівництво сучасного комплексу переробки відходів на території Івано-Франківщини.

Під час наради Світлана Онищук дала доручення територіальним громадам:

👉🏻 забезпечити організацію управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення на підконтрольній їм території;

👉🏻 забезпечити організацію ліквідації несанкціонованих та стихійних сміттєзвалищ;

👉🏻 забезпечити належне утримання полігонів твердих відходів.