Світлана Онищук: Вже зараз громадам потрібно подбати, щоб заклади соціальної сфери були забезпечені альтернативними джерелами живлення

Дата: 15.05.2024 11:45

Через нещадні ракетні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури на Прикарпатті задіяні графіки обмеження енергоспоживання. Наразі вони стосуються великих промислових споживачів. Відтак, щоби в кожній оселі був струм, еконимити потрібно усім без винятку.

Особливо економно використовувати електроенергію в години пікового навантаження – з 7:00 до 11:00, з 17:00 до 22:00.

Про це йшлося на нараді, яку провела Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА з головами районних державних адміністрацій та тергромад.

За словами директора управління з активами АТ Прикарпаттяобленерго Олега Сеника, загалом на сьогодні розроблені такі механізми обмеження споживання:

✔️графіки обмеження споживання електричної потужності, які застосовуються у разі виникнення загрози порушення балансу між виробництвом і споживанням та дефіцитом в енергосистемі;

✔️графіки обмеження споживання електричної енергії - для випадків, коли виникає дефіцит палива або гідроресурсів;

✔️графіки аварійного відключення споживачів – будуть введенні у разі несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності;

✔️спеціальні графіки аварійних відключень — застосовуються за умов недостатньої ефективності введених ГАВ у разі необхідності запобігання системним аваріям;

✔️графіки погодинного відключення електроенергії – застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи енергосистеми внаслідок дефіциту електричної потужності або недопустимого перевантаження устаткування.

Переглянути графіки вимкнень, приналежність до черг можна на фейсбук-сторінці Прикарпаттяобленерго чи на сайті підприємства 👉🏻 https://svitlo.oe.if.ua

Світлана Онищук закликала громади відтепер почати готуватися до нового опалювального сезону. Подбати, щоби заклади охорони здоров’я, освіти та соціальної сфери біли забезпечені альтернативними джерелами живлення й успішно змогли пройти осінньо-зимовий період!