Оперативна інформація щодо захворюваності на грип, ГРВІ і COVID -19 по Косівському та Верховинському районах

Дата: 13.03.2024 16:48

У жовтні в Україні почався епідемічний сезон, тобто серед населення зростає кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань таких як ГРВІ, COVID-19 та грип. Вірус грипу підстерігає нас всюди: у закладах охорони здоров’я, транспорті, супермаркетах, аптеках – у всіх місцях масового скупчення людей. Джерело інфекції — хворий із клінічно вираженою чи безсимптомною формою хвороби. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. Шлях передавання інфекції — повітряно-краплинний.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 3773 осіб, в т. ч. 327 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  2426 дітей ( в основному школярі), що становить 64 % від усіх захворівших.  Також лабораторно підтверджено 34 випадків захворюваності на грип В і А серед дорослого  та дитячого населення ( 4 дітей віком до 17 років).  Було госпіталізовано 397 осіб, в т. ч. 173 дітей. Зареєстровано 3 летальних випадки внаслідок COVID-19.

Згідно щотижневого моніторингу захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції серед мешканців Косівського району за поточний тиждень (10-й з 04.03.2024р. по 10.03.2024р.)  захворіло всього 130 осіб  проти  148 випадків за попередній тиждень –  у структурі питома вага дітей віком до 17 років склала  71  % - 193  осіб  проти 105  захворівших дітей попереднього тижня.

Серед дитячого населення розподіл хворих за віковими группами наступний: 0-4 роки – 16,1 %, 5-14 років – 41,5 %, 15-17 років – 13,8 %; серед дорослого населення: 18-29 років – 10,7 %, 30-64 років – 12,3 %, 65 і старше – 5.3 %. Госпіталізовано всього 12 осіб, з них – 6 дітей у порівнянні з попереднім тижнем  -  госпіталізовано 12 осіб, з них 6 дітей.

По Верховинському районі з початку епідсезону захворіло всього 479 особи, в т. ч. 118 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  309 дитини, що становить 65  % від усіх захворівших. За поточний тиждень (10-й з 04.03.2024р. по 10.03.2024р.) захворіло всього 29 осіб, з них –  19 дітей до 19 років. З початку епідсезону зареєстровано 1 летальний випадок внаслідок COVID-19.

По Косівському районі  від початку епідсезону проти грипу вакциновано 258 осіб, по Верховинському районі -   41 особа.

Щорічна вакцинація — найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медичні працівники, вагітні, особи старше 65 років, так як імунітет із віком послаблюється, люди із хронічними захворюваннями, у котрих ризик ускладнень грипу значно підвищується, а також учителі та усі, хто працює в місцях скупчення людей. Проте, вакцинація проти грипу не буде захищати від COVID-19 й навпаки. Тому у людей, з важкими супутніми захворюваннями або у старших за віком, має бути щонайменше 2 щеплення перед початком епідемічного сезону — і від COVID-19, й від грипу

Пам'ятайте про те, що будь- яке самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень. Цінуйте себе і будьте здорові!

Косівсько- Верховинський

міжрайонний відділ