Питання захисту ментального здоров’я військовослужбовців розглянули на засіданні координаційного центру підтримки цивільного населення при райдержадміністрації

Дата: 28.02.2024 14:11

28 лютого 2024 року відбулося засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при Верховинській районній військовій адміністрації за участю першого заступника голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук, керівників установ, організацій району.

На засіданні розглянуто ряд актуальних питань. Зокрема в рамках реалізації проєкту ментального здоров’я «Ти як?» обговорили питання захисту ментального здоров’я військовослужбовців.

«Вирішення даної проблеми потребує  координації дій органів державної влади, профільних медичних закладів, неурядових організацій, що спеціалізуються на психологічній допомозі населенню тощо», - наголосила Світлана Ярославівна.

Психолог поліклінічного відділення КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня Верховинської селищної ради» Леся Шух доповіла присутнім  про особливості реадаптації демобілізованих військовослужбовців. Створення та реалізація системного підходу, як основа даного процесу.

«Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни. Такі чинники, як участь у бойових діях, перебування в прифронтовій зоні з постійними ракетними та артилерійськими обстрілами, бомбовими ударами, значно підвищують уразливість наших військових до психосоціального стресу, спричиняють тривогу, постcтресові розлади тощо. Тому,збереження психічного здоров’я наших військових надзвичайно важливе питання», - зазначила Леся Шух.

«Маємо напрацювати єдиний підхід до реабілітації військовослужбовців»,  - резюмувала Світлана Уршеджук.