ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Людмила Сірко: Психосоціальні послуги для українців повинні бути якісними, ефективними та доступними

Дата: 22.08.2023 10:47
Кількість переглядів: 27

 

Під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання робочої групи з питань надання психосоціальної (ментальне здоров’я ) та медичної допомоги. У заході взяли участь регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька, керівники та фахівці структурних підрозділів ОВА.

Під час наради йшлося про проведення анкетування надавачів, отримувачів послуг ментального здоров’я, реалізацію в області Всеукраїнських проєктів «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги», «Перехід від військової служби до цивільного життя в частині психосоціальної допомоги», «Створення центрів життєстійкості в Україні», «Психосоціальна підтримка та психологічна допомого на всіх рівнях освіти» та «Молодіжні центри та активні парки – частина екосистеми психічного здоров’я».

«Через вторгнення російської федерації та пережиті стреси все більше українців потребують психологічної підтримки. З 2022 року діє Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Тому завдання всіх органів влади, щоби ці послуги були якісними, ефективними та доступними. І головне, щоби ті, хто потребують консультацій фахівців, звертатися за професійною допомогою. Переконана, що реабілітація пацієнта неможлива без відновлення ментального здоров’я», – зазначила Людмила Сірко.

Обговорювали питання надання психосоціальних послуг, заповнення всеукраїнської карти надавачів цих послуг, формування мульдисциплінарної команди прикарпатських фахівців проєкту соціального відновлення військовослужбовців та членів їхніх сімей, у якій працюватимуть психологи, фахівці з соціальної роботи та соціальні педагоги.

За результатами засідання міжвідомчої робочої групи Людмила Сірко доручила відповідальним фахівцям напрацювати конкретні пропозиції щодо подальших шляхів реалізації важливого проєкту «Ти як?» та надання всебічної підтримки всім, хто цього потребує.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора