ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

За сприяння Мінветеранів в Україні розроблено “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” щодо підтримки психічного здоров'я

Дата: 07.07.2023 11:54
Кількість переглядів: 77


Фото без опису

Путівник розроблений фахівцями Українського ветеранського фону (УВФ) Міністерства у справах ветеранів України. Він являє собою збірник авторських напрацювань та адаптованих матеріалів з надання психологічної, медико-психологічної та психіатричної допомоги. Його підготували психологи-експерти, які працюють на Гарячій лінії кризової підтримки УВФ, що реалізується за підтримки Українського фонду швидкого реагування IREX та Державного департаменту США.

У збірнику представлено матеріали, спеціально розроблені для підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів на шляху реінтеграції до цивільного життя. Зокрема, у Путівнику містяться “Дорожня карта” у системі надання психологічної, медичної та психіатричної допомоги, а також рекомендації ветеранам та членам їхніх родин. Ці рекомендації уклали фахівці Гарячої лінії з урахуванням особистого досвіду та практичної психологічної роботи, у тому числі в умовах повномасштабної війни в Україні.

Під час презентації Путівника заступниця міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець зазначила, що питання психічного здоров’я та емоційного стану людини ще два роки тому було не настільки актуальним, як і власне культура звернення до психологів. Наразі ж держава відповідально та фахово ставиться до цього питання, адже ветерани та ветеранки, члени їхніх родин мають отримувати якісні та доступні послуги.

“Путівник стане у пригоді усім, хто взаємодіє з ветеранами і ветеранками, хто буде фахово працювати в органах місцевої влади та всім колективам і організаціям, HR-фахівцям, які звертаються до нас щодо проведення тренінгів із питань комунікації з ветеранами, які зараз повертаються з війни. І у нас уже є такий досвід, ми вже працюємо з такими колективами — і онлайн, і офлайн”, — підкреслила Світлана Кашенець.

Виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова повідомила, що за час функціонування Гарячої лінії УВФ вже опрацьовано 13 тисяч звернень. І, важливо, що 60% звернень надійшло від чоловіків.

“І ця цифра надихає та руйнує стереотипи. Адже коли людина перебуває в критичному стані, має бути точка, куди вона може звернутися, описати свої емоції, виговорити стан. Наші фахівці дають такі інструменти”, — зазначила Наталія Калмикова.

“Кілька днів тому був рік, як ми отримали перший дзвінок на Гарячу лінію кризової підтримки. Це — дуже потужний досвід. Консультувати по телефону, не бачачи свого співрозмовника — це вищий пілотаж. Таких спеціалістів важко кимось замінити. Я дякую нашим психологам — за командну роботу, за те, як вони працюють”, — говорить Олександр Чаморсов, ветеран, психолог Гарячої лінії кризової підтримки УВФ, кризовий психолог, травмотерапевт.

Ознайомитися і завантажити “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” можна за лінком: https://veteranfund.com.ua/doc/putivnik.pdf

І нагадуємо, що Гаряча лінія кризової підтримки УФВ Мінветеранів 0 800 33 20 29 працює 24/7 для ветеранів, їхніх родин та всіх українців у складних ситуаціях. Послуги надають фахові психологи безкоштовно!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора