ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Альтернативна енергетика – один із пріоритетів Івано-Франківщини

Дата: 15.06.2023 11:47
Кількість переглядів: 63

 


 

 

Питання енергетичної безпеки та енергоефективності завжди було, є і буде одним з пріоритетів для області, – наголошують в департаменті економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.

У департаменті зазначають, що за останні роки спостерігався значний розвиток альтернативних та відновлюваних джерел енергії як на промисловому рівні, так в межах окремих приватних домогосподарств чи підприємств. Окрім того, виробництво електро- та теплової енергії з використанням традиційних джерел було стабільним та забезпечувало як внутрішні потреби, так і експорт.

Так, на 1 квітня цього року в області функціонували 124 промислові сонячні електростанції (СЕС), загальною потужністю 244,36 МВт, котрі отримали ліцензію на виробництво та відпуск електроенергії за «зеленим» тарифом.

Водночас на теренах нашої області налічується ще 16 діючих промислових СЕС загальною потужністю 72 МВт, котрі виробляють електричну енергію для потреб окремих об’єктів бюджетної сфери.

Також функціонує біогазовий завод, потужність якого складає 1,166 МВт, біогазова станція з переробки сміття потужністю 1 МВт, дві вітрові електростанції (ВЕС) потужністю 6,4 МВт та 5 міні ГЕС загальною потужністю 3,93 МВт.

Крім того, 3983 приватних домогосподарства приєднались до електричних мереж АТ «Прикарпаттяобленерго» (а це 4 місце серед областей за кількістю встановлених СЕС та 3 місце за потужністю встановлених СЕС).

Їх сумарна потужність становить 108,2 МВт, а вироблена електроенергія покриває власні потреби в межах середнього рівня споживання більше 15,6 тисяч домогосподарств. На даний час сумарна потужність альтернативних джерел енергії в області складає понад 437,05 МВт (14,3 відс від загальних потужностей електроенергії області).

На альтернативних видах палива в бюджетних закладах області працює 313 котелень на твердому паливі та 31 котельня на електриці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора