ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На території Івано-Франківької області продовжуються заходи загальної мобілізації.

Дата: 09.06.2023 10:02
Кількість переглядів: 51

 


 

Фото без опису

Витяг з наказу начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05 червня 2023 року.

У зв’язку із тривалою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-ІХ, Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, а також у зв’язку із продовженням строку воєнного стану Указом Президента від 01.05.2023 № 254/2023, затвердженого Законом України від 02.05.2023 № 3057-ІХ, продовження строку проведення загальної мобілізації Указом Президента України від 01.05.2023 № 255/2023, затвердженого Законом України від 02.05.2023 3 3058-ІХ, які набрали чинності з 20.05.2023, витяг з наказу начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05 червня 2023 року.

1. Усім військовозобов’язаним-чоловікам що проживають (перебувають) на території Івано-Франківської області, з’явитися у 10 денний терміни до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області за місцем проживання (перебування). При собі мати військовий квиток, паспорт, медичні книжки, документи що надають право на відстрочку.

2. Зміна місця проживання військовозобов’язаним без дозволу начальників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки забороняється.

3. Підприємствам, установам, організаціям, усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, громадянам, які є постачальниками транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, забезпечити доставку та передачу транспортних засобів і техніки у терміни, в обсягах та за адресами, визначеними у зведених (часткових) нарядах на поставку техніки під час мобілізації.

4. Органам державної влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, підприємствам, установам, організаціям, навчальним закладам усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, житлово-експлуатаційним організаціям та домовласникам організувати і забезпечити в установленому порядку:

  • своєчасне оповіщення військовозобов’язаних та резервістів, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, забезпечити їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, постачальників транспортних засобів і техніки національної економіки, яка залучається для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань;
  • явку військовозобов’язаних на збірні пункти або у військові частини у терміни та за адресами, вказаними у мобілізаційних розпорядженнях, персональних повістках;
  • роботу системи оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів;
  • охорону громадського порядку під час проведення оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ресурсів до збірних пунктів та військових частин;
  • розшук громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку;
  • постійне інформування населення про хід призову громадян на військову службу під час мобілізації, в особливий період;
  • залучення громадських та волонтерських організацій щодо надання допомоги у проведенні призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період.

5. За ухилення від призову на військову службу під час загальної мобілізації громадяни, які ухиляються від призову, не з’являються за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

6. Керівники підприємств, установ і організацій незалежно від підпорядкування та форм власності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію несуть відповідальність згідно із законодавством.

Нагадуємо!

За ухилення чи порушення правил мобілізації чинне законодавство визначає як адміністративну так і кримінальну відповідальність. 

Так порушення громадянами законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн), а посадовими особами – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн). 

За повторне порушення громадянам доведеться сплатити від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн), а посадовим особам – від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн). 

Відповідність статей 336 та 337 Кримінального кодексу України підвищено відповідальність за ухилення від мобілізації – карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора