ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В ОВА відбулася онлайн-зустріч із керівниками та фахівцями префектури Хіого (Японія)

Дата: 02.06.2023 09:56
Кількість переглядів: 24

 

 

 Відбулася онлайн-зустріч заступників голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та Віталія Ільчишина із віце-губернатором префектури Хіого у Японії Хатторі Юхей, головою Комітету перегляду підтримки України на основі філософії креативної реконструкції Йошіхіко Окабе (професор Університету Кобу Гакуїн), керівниками і фахівцями префектури Хіого. У заході також взяли участь керівники структурних підрозділів ОВА та головного управління ДСНС в області.

Хатторі Юхей висловив щирі співчуття громадянам України, які стали жертвами агресії росії, зауваживши, що розділяє біль і смуток українців, які перебувають у стресовій ситуації. Він також розповів про надзвичайні ситуації у Японії, які відбувалися раніше та спричинили руйнації, висловивши щирі сподівання, що досвід японської префектури Хіого стане у нагоді та допоможе подолати усі труднощі внаслідок війни.

«Івано-Франківська область прийняла понад 150 тисяч внутрішньо переміщених людей, котрі тікали від жахіть війни, 41 тисяча з них – це діти до 18 років, 17 тисяч осіб пенсійного віку, 4 тисячі – особи з інвалідністю. Щодня ми зустрічали евакуаційні потяги з ВПО, а це понад п’ять тисяч людей щодня. Тому соціальна, медична, освітня, культурна, промислова галузі та напрямки надання послуг отримали надзвичайне навантаження. Наша область прийняла багато дітей із інтернатних установ, дитячих будинків сімейного типу, людей похилого віку, які потребують соціального та медичного догляду», - зазначила Людмила Сірко.

Посадовця розповіла, що потреби з надання допомоги ВПО різні та змінюються щодня. На початку війни терміново необхідно було забезпечувати цих людей продуктами харчування, засобами гігієни та медикаментами. Зараз існує першочергова потреба у будівництві соціального житла. Важливою є співпраця із міжнародною спільнотою, завдяки якій облаштували 88 шелтерів, в яких проживають близько трьох тисяч малозабезпечених переселенців. Однак ці прихистки не є житлом довготривалого перебування, тому існує потреба в облаштуванні окремого житла та соціальних квартир.

Йшлося про обладнання бомбосховищ, заходи щодо подолання надзвичайних ситуацій, проведення необхідних тренінгів задля соціальної адаптації переселенців, їх працевлаштування, надання компенсаційних виплат роботодавцям, створення додаткових робочих місць на релокованих підприємствах, соціальних закладів для осіб похилого віку з числа ВПО, які зараз перебувають у закладах охорони здоров’я.

Зауважувалося, що важливою є також робота у напрямках будівництва, відкриття нових реабілітаційних центрів для військовослужбовців і внутрішньо переміщених людей, співпрацю у цьому напряму із японськими партнерами та реалізацію на Прикарпатті проєкту «Діти війни».

Японські партнери говорили про дослідження у сфері дорослого, дитячого протезування, роботу реабілітаційних центрів у Японії, відповідні наукові дослідження, досвід щодо подолання надзвичайних ситуацій, надання необхідної медичної, гуманітарної допомоги для прикарпатських територіальних громад та забезпечення їх сучасним медичним обладнанням.

Людмила Сірко подякувала японським колегам за ініціативу щодо проведення змістовної онлайн-зустрічі та важливу підтримку. Партнерська співпраця необхідна сьогодні, а за результатами плідної наради будуть визначені подальші кроки нашої спільної роботи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора