В Івано-Франківську підписали меморандум між прикарпатськими і польськими медичними вишами і службами екстреної допомоги

Дата: 10.03.2023 10:04

Учора відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Польською авіаційною медичною службою, Варшавським медичним університетом, комунальним некомерційним підприємством «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» та Івано-Франківським національним медичним університетом.

Участь у заході взяла заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, ректор Варшавського медичного університету Збіґнєв Ґацьонґ, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, керівник Польської авіаційної медичної служби Роберт Голонзковський, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Яворський.

Слід відзначити, що співпраця відбувалася і раніше. Зокрема, впродовж останніх тижнів у місті Варшава (Республіка Польща) спеціалісти центру обласного екстреної медичної допомоги вчилися працювати в умовах аеромобільної евакуації. Йшлося про виконання практичних завдань. На цьому етапі навчання пройдуть 9 працівників центру екстреної медичної допомоги. Курс, який проводила для наших працівників Польська медична авіарятувальна служба, є реалізацією ініціативи перших леді України Олени Зеленської та Польщі Агати Коргаузер-Дуди.

Крім того, під час сьогоднішньої зустрічі колективу обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф було вручено благодійну допомогу для навчально-тренувального відділу центру. Це тренажери для проходження навчань із зупинки кровотеч, манекени для відпрацювання навичок конікотомії, тактичні аптечки, турнікети, евакуаційні ноші тощо.

Людмила Сірко висловила вдячність польським партнерам за підтримку і наголосила, що завдяки такій допомозі проявляється їхня солідарність з українським народом.

«Таке обладнання є вкрай необхідним у воєнний час, адже воно допомагає навчати медиків, військових і цивільних людей тактичної медицини та наданню першої допомоги. Ми щиро вдячні польським партнерам за постійну підтримку», – зазначив генеральний директор установи Мирон Матейко.