ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Військовослужбовці, які беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД)

Дата: 07.03.2023 10:33
Кількість переглядів: 92

Військовослужбовці, які беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).

21 жовтня 2022 року прийняті зміни до постанови Кабінету міністрів України № 413. Ці зміни регулюють питання присвоєння статусу УБД для військовослужбовців, які стали на захист нашої держави під час воєнного стану з 24 лютого 2022 року.

Варто звернути увагу, що статус УБД також може надаватися добровольцям Сил територіальної оборони. Щодо добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), то поки інформації про надання їм УБД немає.

Щоб отримати статусу УБД, військовослужбовцям, які беруть участь у заходах із забезпечення оборони, а також тим, які отримали поранення, контузії, каліцтва, необхідно виконати особисто або в складі військової частини (установи, закладу) бойове завдання, розвідувальні заходи. Вимог щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій не встановлено.

Підтвердити виконання бойових завдань військовослужбовець може за допомогою витягу/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

бойових донесень;

журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

вахтових журналів;

польотних листів;

матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Щоб отримати статусу УБД військовослужбовці, командири військових частин мають звернутися до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина з: одним із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, перерахованих вище та довідкою про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони. Форма якої затверджена тепер новим додатком до постанови КМУ № 413.

Важливо! Звернутися з документами необхідно протягом місяця з дня участі у виконанні бойових завдань або проведенні розвідувальних заходів чи отриманні поранення, контузії, каліцтва.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора