Електронні сервіси Пенсійного фонду України у 2023 році

Дата: 02.03.2023 14:21

Електронні сервіси Пенсійного фонду України у 2023 році

В умовах сьогодення все більшої популярності набувають електронні сервіси.

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України користувачі можуть знайти та скористатись значною кількістю послуг, які надаються online.

Завдяки впровадженню централізованих інформаційних технологій застраховані особи та пенсіонери мають можливість:

- отримувати дані персональної електронної облікової картки застрахованої особи та інші відомості з Реєстру застрахованих осіб (інформація про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), сплачені страхові внески, набутий страховий стаж);

- контролювати сплату роботодавцями страхових внесків;

мати доступ до наявних відомостей своєї електронної трудової книжки;

мати доступ до своєї електронної пенсійної справи (пенсіонеру);

подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, житлової субсидії або пільги;

- подати заяву на оформлення пенсійного посвідчення;

- надіслати дані для внесення змін до пенсійної справи;

- подавати звернення (запит, пропозицію) та переглядати стан їх опрацювання;

- одержувати та переглядати повідомлення від Фонду.

Крім того, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс «Пенсійний калькулятор», з допомогою якого можна порахувати орієнтовний розмір майбутньої пенсії.

Нагадаємо, що увійти в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна за допомогою Дія.Підпис; кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій Bank ID.

Доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України можна отримати як зі стаціонарних комп’ютерів, так і з мобільних телефонів, завантаживши застосунок «Пенсійний фонд».