ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У селі Криворівня (присілок Грашпарівка) Верховинської селищної ради у господарстві приватного сектора виявили сказ у великої рогатої худоби

Дата: 02.02.2023 16:31
Кількість переглядів: 131

 Фото без опису

 

 

У зв´язку з цим, сьогодні 2 лютого під керівництвом голови РВА Василя Бровчука відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо випадку сказу великої рогатої худоби.

Рішенням комісії оголошено неблагополучним урочище Грашпарівка, загрозливим  урочище  Москалівка   с.Криворівня  Верховинської  селищної  ради.

На засіданні затвердили комплексний план заходів, щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу. Так, у межах цих  урочищ  заборонено: 

- будь – яке переміщення великої рогатої худоби та інших тварин без відома та дозволу ветеринарного спеціаліста;

- допуск на територію приватного господарства  сторонніх осіб;

- вивезення за їх межі свійських і сільськогосподарських  тварин;
 

Власнику господарства рекомендували і надалі вести контроль і спостереження за тваринами, догляд  проводити досить обережно. Тварин утримувати в стайні. У зв'язку із підтвердженням на захворювання сказу ВРХ згідно з лабораторним висновку Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби  № 000057 від 01.02.2023 року

Спеціалісти ветеринарної медицини  проводять вакцинації  ВРХ  та  сприятливих  тварин до сказу  у  вищевказаних  урочищах. Проведена дезінфекція  приміщення де утримувалася тварина.  

 

 Увага !!! Сказ _ це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизові оболонки.

 Велике  прохання до господарів  будьте пильні та  звертайте увагу на своїх домашніх тварин,  у разі  незвичних симптомів звертайтеся до фахівців Держпродспоживслужби,  ветеринарів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора