Відтепер призначати і виплачувати житлові субсидії та пільги на оплату ЖКП будуть органи Пенсійного фонду України

Дата: 08.12.2022 10:05

У департаменті соціальної політики облдержадміністрації нагадують, що повноваження щодо призначень і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг переходять від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

Починаючи з 1 грудня 2022 року органи Пенсійного фонду України:

• забезпечують призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого побутового палива і скрапленого газу;
  • отримують від управителів, виконавців комунальних послуг інформацію про ненадання понад 30 днів житлової або комунальної послуги домогосподарствам, які є отримувачами житлових субсидій;
  • визначають середньомісячний сукупний дохід у розрахунку на одну особу сімей пільговиків.

А з 1 січня 2023 року розраховуватимуть щомісяця суми житлових субсидій та пільг за поточний місяць.

До 30 листопада 2022 року заяви приймали структурні підрозділи з питань соціального захисту населення в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або через Портал Дія за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання).

3 1 грудня заяви приймають органи Пенсійного фонду України, у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія) незалежно від місця проживання.

Також заяви з необхідними документами для призначення субсидії у будь-який час приймають у сільських, селищних, міських радах територіальної громади та ЦНАПах за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання), які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження уповноваженому органу (з 1 грудня – органам Пенсійного фонду України).