Про роботу спостережної комісії за 2022 рік

Дата: 05.12.2022 15:45

Сьогодні, 5 грудня 2022 року відбулось підведення підсумків роботи Спостережної комісії за 2022 рік   при Верховинській  районній державній адміністрації на якій були присутні: перший заступник голови районної державної адміністрації - голова спостережної комісії при Верховинській  районній державній адміністрації Світлана Уршеджук, начальник  Верховинського  РС  філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області Оксана Мальована, в.о. заступника начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Валерій Стецик, головний спеціаліст відділу фінансово-господарського та правового забезпечення апарату  районної державної адміністрації Леся Ватаманюк  та головний спеціаліст – уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції апарату районної державної адміністрації Ірина Сапріянчук.

Головою комісії було зазначено, що основними завданнями роботи Спостережної комісії при Верховинській  районній державній адміністрації є:

1) організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання;

2) сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;

3) організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

4) надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Начальником Верховинського РС  філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області забезпечено виконання вимог ст. 21 Закону України «Про пробацію» в частині взаємодії, у встановленому Законом порядку, з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з метою здійснення ефективного індивідуального планування соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації та підготовки їх до звільнення з установ виконання покарань та створення бази організацій надавачів відповідних послуг незалежно від форм власності (Банку ресурсів) та реалізації положень спільного наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року № 974/5/567/609/280, яким затверджено Порядок взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають  покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк,  персонал сектору  забезпечує сприяння засудженим, які готуються до звільнення, у  визначені намірів щодо місця проживання, працевлаштування, влаштування до спеціальних установ, наданні соціальних послуг та  вирішенні інших  проблемних питань.