ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбувся онлайн-семінар щодо врахування потреб осіб з інвалідністю в умовах воєнного часу

Дата: 30.11.2022 12:14
Кількість переглядів: 63

 

Фото без опису

 

За підтримки Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю UNPRPD відбувся тематичний онлайн-семінар «Покращення координаційних механізмів  для врахуванні потреб осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні». У заході взяли участь заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, представники восьми інтернатних закладів соціальної сфери,  дев’яти стаціонарних відділень при територіальних центрах органів місцевого самоврядування.

Метою його проведення стало покращення рівня знань учасників про проблеми та потреби осіб з інвалідністю, застосування інклюзивного підходу в ході їх евакуації та забезпечення інформацією в кризових ситуаціях.

«На Прикарпатті є вісім інтернатних закладів соціальної сфери та дев’ять стаціонарних відділень при територіальних центрах. Працівники цих центрів допомагають людям похилого віку та одиноким громадянам. Від початку військової агресії росії проти України понад 147 тисяч внутрішньо переміщених осіб переселилися на Прикарпаття з тих областей України, де велися активні бойові дії. З них понад чотирьох тисяч - особи з інвалідністю, офіційно зареєстровані», - зазначила Людмила Сірко.

Йшлося також про роботу «Пунктів незламності» на Івано-Франківщині, створення мобільних бригад, де працівники координуватимуть питання  надання необхіднішої допомоги особам з інвалідністю. Обговорили питання дотримання прав осіб з інвалідністю у воєнний час, їх потреби у контексті гуманітарного реагування у надзвичайних ситуаціях. Задля цього важливим є збір та використання даних про цих осіб.

Наголошувалося на важливості залучення осіб з інвалідністю до реалізації гуманітарних програм. Мовилося й про організацію їх евакуації в умовах війни та надзвичайних ситуацій, створення необхідних для людей притулків, налагодження відповідних комунікацій для надання необхіднішої гуманітарної допомоги тощо.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора