ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пріоритети Державного бюджету на 2023 рік

Дата: 04.11.2022 10:40
Кількість переглядів: 223

 

Фото без опису

 

Учора, 3 листопада, Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у другому читанні та в цілому.

Передбачається, що доходи державного бюджету у 2023 році становитимуть 1 трлн 330 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду – 1 трлн 173 млрд грн та доходи спеціального фонду – 156 млрд гривень.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав пріоритети Державного бюджету наступного року.

Найперший з них – це забезпечення Перемоги України. Тому 43% всіх коштів будуть скеровуватися на армію та безпеку України. Це понад 1 трлн грн. Така сума дозволить забезпечити необхідним військових на фронті.

Другим пріоритетом буде соціальне забезпечення. Пенсії, допомога внутрішньо переміщеним особам, субсидії, медицина й освіта. Сукупно це більше 30% видатків бюджету.

Також у бюджеті передбачено створення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії росії. Його ресурс складе 35 млрд грн. На підтримку бізнесу через Фонд розвитку підприємництва направляють16 млрд грн. Попри війну, Уряд не планує підвищувати податки. Натомість будуть скорочені видатки на державний апарат більш ніж на 10 млрд грн.

«Власні доходи країни наступного року складуть 1,3 трлн грн. Натомість видатки вдвічі більші – 2,6 трлн грн. Дефіцит у 38 млрд доларів розраховуємо переважно закривати завдяки підтримці наших міжнародних партнерів. Зокрема Євросоюзу, США та МВФ», – зазначив Денис Шмигаль.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора