Розпочато перший конкурсний відбір проєктів для фінансування в межах Дунайської регіональної програми 2021–2027

Дата: 01.11.2022 11:01

Міністерство соціальної політики України повідомляє про оголошення першого конкурсного відбору проєктів для фінансування в межах Дунайської регіональної програми на 2021–2027 роки в рамках реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

У відомстві наголошують – нещодавно Дунайська регіональна програма стала доступною для всієї України. Тож тепер місцеві органи влади, міжнародні та неприбуткові організації з усіх регіонів України можуть подавати заявки на фінансування. Раніше до участі у відборі могли долучитися лише заявники з Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської та Одеської областей.

Загальний обсяг фінансування конкурсного відбору проєктів складає 91,8 млн євро для 14 країн-учасниць Стратегії. Фінансування буде здійснюватися на поворотній основі шляхом відшкодування витрачених коштів на заходи в рамках реалізації проєктів. Таким чином, переможці конкурсу матимуть змогу отримати відшкодування на реалізацію відібраних проєктів за рахунок коштів Програми у розмірі 80 %.

Подання заявок на конкурс відкрито за такими напрямами:

• доступні, інклюзивні та ефективні ринки праці;
  • розвиток навичок старт-спеціалізації, промислового переходу та підприємництва;
  • сприяння відновлюваній енергетиці;
  • адаптація до змін клімату в Дунайському регіоні та боротьба зі стихійними лихами на транснаціональному рівні;
  • транснаціональне управління водними ресурсами та осадовими відкладеннями в басейні річки Дунай;
  • захист і збереження біорізноманіття в екологічних коридорах і еко-регіонах транснаціонального значення в Дунайському регіоні;
  • інноваційний потенціал та впровадження передових технологій;
  • доступні та інклюзивні якісні послуги в освіті, навчанні та підвищення кваліфікації;
  • підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях;
  • збільшення інституційного потенціалу для територіального та макрорегіонального управління.

Прийом заявок триває до 18 листопада 2022 року.

Деталі щодо відбору - за посиланням .

Джерело: Міністерство соціальної політики України