Періоди догляду за особою з інвалідністю зараховуються до страхового стажу, але за певних умов

Дата: 28.10.2022 14:38

Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу зараховують періоди догляду за:

• особою з інвалідністю І групи;
  • дитиною з інвалідністю;
  • людиною, яка досягла пенсійного віку та потребує стороннього догляду.

Періоди такого догляду до страхового стажу зараховують за трьох умов:

• людина є працездатною.
  • людина не працювала в такий період.
  • людина отримувала в органах соцзахисту населення допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Саме завдяки отриманню допомоги чи компенсації за догляд, людина і є застрахованою – страхувальником є відповідний орган соцзахисту. За періоди догляду з липня 2000 року заробіток враховують у розмірі мінімальної заробітної плати. А в разі доцільності такі періоди можуть вилучати з підрахунку індивідуального коефіцієнта заробітку для обчислення пенсії.