Традиційне паломництво вірних Коломийської Єпархії до місця з’явлення Пресвятої Богородиці в урочищі Ґаджина села Бистрець

Дата: 08.08.2022 14:47

6 серпня 2022 року, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, відбулось загально-єпархіальне паломництво до місця з’явлення Пресвятої Богородиці біля Довбушевої Криниці, в урочищі Ґаджина, села Бистрець, Верховинського благочиння, де, Архіпастир, у співслужінні численного духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Преосвященного Владику з короваєм, квітами та привітаннями зустрічали чисельні паломники, які із нетерпінням очікували на свого Архіпастиря. Далі настоятель Храму Успіння Святої Праведної Анни села Бистрець та Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Дземброня митр. прот. Віктор Шица запросив Його Преосвященство очолити святкове богослужіння.

Правлячому Архієрею за урочистою Божественною Літургією  співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла села Красноїлля митр. прот. Василь Данильчик; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Красник митр. прот. Юрій Мануляк;  настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня митр. прот. Іван Рибарук;  настоятель Храму Усікновення Голови Іоана Хрестителя села Зелене та Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Явірник митр. прот. Микола Будзан; настоятель Храму Успіння Праведної Анни села Бистрець та Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Дземброня митр. прот. Віктор Шица; настоятель Храму Різдва Іоана Хрестителя села Рикалівка прот. Михайло Мануляк; настоятель Храму Зачаття Праведною Анною Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Ігор Рибенчук; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) ієрей Борис Мних та протодиякон Антон Трачук.

Серед поважних гостей на богослужінні також молились: Голова Верховинської районної військової адміністрації Василь Петрович Бровчук, Голова Верховинської районної ради Юрій  Юрійович Філипчук, Голова Зеленської територіальної громади  Володимир Михайлович Феркаляк, член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, підприємець та благодійник Дмитро Дмитрович Нагірняк.

Урочисту Божественну  Літургію своїм співом супроводжував церковний Хор  Храму Святої Тройці села Ільці під керівництвом Володимира Дутчака.

Під час богослужіння підносилась Молитва за українське військо й за  перемогу України над російськими окупантами.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: “З ласки й волі Божої ми зібралися на цьому святому місці, щоб тут однією християнською родиною піднести велику подяку й хвалу нашому Небесному Отцеві. Сьогодні уся наша спільна зустріч і молитва є за мир та нашу перемогу”.

Також Архіпастир наголосив: “Ми з вами звикли до рукотворних храмів, а сьогодні підносимо молитву під Небесним куполом. Не цей Храм освятив гору й це місце, а освятило її явлення Пречистої Діви Марії, яке бачили побожні люди. Пастухи бачили Божественну Літургію, на якій була присутня Богородиця та її Матір – Свята Праведна Анна. Можливо ці побожні люди бачили майбутнє, можливо вони й бачили сьогоднішніх нас, присутніх тут на богослужінні… Нехай Пресвята Богородиця почує наші моління та допоможе українському народу досягти бажаного миру й перемогти ворогів”.

Також Єпископ Юліан подякував усім, хто подолав складний маршрут, щоб взяти участь в Божественній Літургії та всім, хто дбає про цю унікальну Святиню.

Опісля зі словом звернувся митр. прот. Віктор Шица,  який подякував Архієрею за повчальні слова проповіді й духовні настанови та вручив cвяту просфору.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води.