Людмила Сірко: Городенківська територіальна громада надала прихисток для внутрішньо переміщених людей

Дата: 08.08.2022 14:45

Фото без описуЗаступниця голови обласної державної адміністрації Людмилою Сірко відвідала об'єкти інфраструктури Городенківської територіальної громади, де проживають внутрішньо переміщені особи, а також оглянула будівлі, які планують облаштувати для проживання ВПО.

«Від початку військової агресії росії проти України на Прикарпаття прибули понад 146 тисяч внутрішньо переміщених людей. У Городенківській тергромаді проживають близько трьох тисяч. Одним із найважливіших завдань для нашої області - є забезпечення їх необхідним житлом. Дана територіальна громада ефективно справляється із завданнями щодо вирішення цього питання. Зараз переселенці живуть у максимально комфортних умовах. Важливо, що вони забезпечуються необхідними продуктами харчування, побутовими приладами, засобами гігієни, ліжками, ковдрами, лікарськими препаратами», - зауважила Людмила Сірко.

Фото без описуСпершу посадовиця відвідала заклад у с. Сороки, де мешкає кілька сімей переселених із Луганської та Донецької областей. Для їх комфортного перебування тут облаштовано ванну кімнату, санвузол, придбано насосну станцію, бойлер і кухонні меблі, зроблено капітальний ремонт кухні, проведено до неї й водопровід.

Також Людмила Сірко побувала ще на двох об’єктах цієї територіальної громади, де можливе заселення внутрішньо переміщених осіб. В одному із них є місце для проживання 120-150 осіб.

«Щоб поселити людей, першочергово приміщення необхідно відремонтувати – замінити мережу електропостачання, обладнати душові кабіни та туалети, закупити меблі тощо. В іншому закладі орієнтовно можна розмістити 50-70 осіб. Попередньо і тут необхідно якісно облаштувати цю будівлю для їх комфортного життя. Ми будемо залучати міжнародних донорів задля вирішення цих питань», - розповіла Людмила Сірко.

Фото без описуВажливо зазначити, що обласна військова адміністрація вирішує нагальні проблеми щодо надавання прихистку внутрішньо переміщеним особам. Для цього об’єднують усіх міжнародних партнерів задля того, щоби переселенці жили у комфортних умовах.