Світлана Онищук: Завдяки синергії влади та громадськості маємо змогу забезпечити внутрішньо переміщених людей усім необхідним

Дата: 30.06.2022 09:51

У громади Прикарпаття, які прихистили внутрішньо переміщених людей, передали набори побутової техніки. Придбати їх вдалося за підтримки обласної військової адміністрації, обласної організації “Молода Просвіта Прикарпаття”  завдяки фінансовій допомозі від гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort)  у рамках проєкту «Простори підтримки».

Учора, 29 червня, голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук разом із керівницею  “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенією Бардяк зустрілися із головами територіальних громад та вручили їм комплекти техніки.

“У синергії влади та громадськості ми у такий складний час забезпечуємо внутрішньо переміщених людей усім необхідним, - підкреслила Світлана Онищук. – Наша область уже прихистила понад 145 тисяч людей із інших регіонів. Сьогодні вони проживають у закладах соціальної сфери, де немає усіх необхідних для комфортного життя засобів. Тож, за підтримки громадських організацій, міжнародних благодійних фондів та меценатів ми забезпечуємо належні умови проживання людей».

Зазначимо, що отримати техніку громади змогли попередньо взявши участь у конкурсі, в результаті якого з 60 поданих заявок від 35 громад було відібрано 20 пропозицій. Саме їм надали повні набори побутової техніки (холодильник, пральна машина з вбудованою сушкою, мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска). Десятьом іншим  громадам передали  міні-набори (мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска). Загальна вартість придбаної техніки склала понад один мільйон гривень.

Фото без описуФото без опису

За словами Євгенії Бардяк, придбана техніка має забезпечити частину побутових запитів людей, які тимчасово мешкають у школах, садках та гуртожитках.

“Заклади, які отримали техніку, приймають по декілька десятків людей із «гарячих» точок. Їх приміщення здебільшого не створені як житлові, а людям необхідно десь готувати їжу, прати одяг. Наш проєкт якраз має на меті забезпечити дані базові побутові потреби, доступ до яких внутрішньо переміщені люди втратили через війну”.