ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Коломиї створять нові моделі кластерних лікарень

Дата: 23.05.2022 10:57
Кількість переглядів: 191

Створення кластерних лікарень для формування актуальної спроможної мережі закладів охорони здоров'я стаціонарного профілю сучасного Коломийського району та й, в цілому й області, обговорили на робочій зустрічі в Коломиї.

Нарада відбулася за ініціативи радниці  Коломийського міського голови  Ірини Садов'як, Коломийської міської ради і Коломийської центральної районної лікарні, а також за сприяння директора департаменту охорони здоров’я Ігоря Дмитренка, голови комісії з питань охорони здоров'я обласної  ради Андрія Яворського та регіонального координатора проєкту USAID/UK Орини Децик.

Також серед учасників заходу й представники територіальних громад та керівники закладів охорони здоров'я Коломийського району.

Реформа вторинної ланки галузі медицини вимагає модернізації наявної мережі, зміни умов фінансування лікувальних закладів. Такі радикальні заходи потрібні щоб максимально покращити якість надання медичної допомоги.

«Збереження життя та покращення здоров’я пацієнта - це основний пріоритет роботи всієї медичної системи,  - сказав директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко. "А щоб кожна її ланка працювала злагоджено і ефективно, в першу чергу, потрібні висококваліфіковані кадри та сучасне обладнання. Іншими словами кожен пакет медичних послуг має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України».

Фото без опису

Саме тому варто оптимізувати лікувальну мережу вторинної ланки, зважаючи на створені госпітальні округи з визначенням медичних кластерів та надкластерів.

Робоча група детально проаналізувала систему охорони здоров’я, зокрема Коломийського району, зібравши статистичні дані з урахуванням оптимального часу довезення пацієнтів до лікарні, кількість мешканців, потужності закладів охорони здоров'я та можливості перепрофілювання під ключові медичні сервіси з метою покращення якості та доступності медичної допомоги та раціонального використання ресурсів громад.

Учасники напрацювали рекомендації для кожного керівника лікувального закладу для створення нової моделі стаціонарної допомоги в кластері загалом та у своєму підприємстві зокрема.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора