ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Торгівля Івано-Франківщини з країнами Європи

Дата: 23.05.2022 09:51
Кількість переглядів: 134

 

За даними головного управління статистики, у 2021 році зовнішня торгівля Івано-Франківської області з країнами Європи суттєво зміцнилася за рахунок експорту та імпорту товарів.

Торік до Європи спрямовано 66,7% загальнообласного обсягу експорту усіх товарів. За підсумками 2021 року експорт товарів у європейські країни у порівнянні з попереднім роком збільшився на 69,4% і склав 777,8 млн.дол. США. Обсяги імпорту з країн Європи проти попереднього року зросли на 65,4% і досягли 570,2 млн.дол. США або 57,3% від загального обсягу імпорту товарів в області. У торгівлі з країнами Європи у 2021 році позитивне сальдо становило 207,6 млн.дол. США (у 2020 році воно було негативне – 27,8 млн.дол. США).

Підприємства області здійснювали зовнішньоторгівельні операції з партнерами із 36 європейських країн, чільне місце серед яких посідають Польща, Румунія, Чехія, Італія, Словаччина, Німеччина, Угорщина, Болгарія, Литва. Обсяги експорту та імпорту з цими країнами складають понад 80% обсягів поставок та надходжень з Європи. Особливим попитом у країнах Європи користувались механічні та електричні машини (основні покупці – Румунія, Польща, Італія), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (Чехія, Словаччина, Польща, Італія), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (Польща, Болгарія, Румунія, Литва), мінеральні продукти (Румунія, Чехія), деревина і вироби з деревини (Швеція, Польща Румунія, Німеччина, Угорщина). У структурі імпорту з країн Європи провідну позицію займали мінеральні продукти (переважно з Болгарії, Італії, Литви), механічні та електричні машини (з Румунії, Польщі, Італії, Німеччини), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (з Угорщини, Польщі, Німеччини), недорогоцінні метали та вироби з них (з Польщі), засоби наземного транспорту, крім залізничного (з Німеччини).

Європейським країнам у 2021 році надано послуг на 52,1 млн.дол. США, або 76,3% від загальнообласного обсягу експорту послуг, що у порівнянні з попереднім роком на 14,4% більше. Обсяг імпорту послуг з країн Європи у 2021 році склав 24,2 млн.дол. США або 94,1% від загальнообласного їх обсягу та 99,2% від рівня 2020 року.

Тенденції зовнішньої торгівлі з країнами Європи свідчать, що європейська інтеграція є найкращим стимулом для розвитку українського малого та середнього бізнесу.

Довідково: День Європи в Україні встановлено Указом Президента України від 19 квітня 2003 року і відзначається щорічно у третю суботу травня.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора