ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

При Офісі Президента України з’явиться група експертів, яка аналізуватиме дотримання застосованих проти Росії санкцій – Володимир Зеленський

Дата: 29.03.2022 10:43
Кількість переглядів: 164

  Фото без опису

При Офісі Президента України протягом тижня буде створена експертна група, яка відстежуватиме й аналізуватиме дотримання застосованих проти Росії міжнародних санкцій. Адже для України важливо, щоб санкційні пакети проти Російської Федерації були дієвими. Про це заявив Президент Володимир Зеленський у зверненні.

«Для нас важливо, щоб санкційні пакети були дієвими й достатньо серйозними, зважаючи на те, що вже робить проти України Російська Федерація. Якщо ж санкційні пакети слабкі або працюють недостатньо, якщо їх можна обходити, то це створює в керівництва Росії небезпечну ілюзію, ніби вони можуть дозволяти собі й надалі те, що роблять зараз. А за це платять українці – своїми життями. Тисячами життів», – зазначив Глава держави.

«Тому вже з цього тижня ми створюємо при Офісі Президента групу експертів – українських і міжнародних, які на постійній основі аналізуватимуть застосовані проти Росії санкції – на що вони реально впливають», – повідомив він.

Як пояснив Володимир Зеленський, санкції повинні працювати так, як це й задумувалося, без жодної можливості їх обходити.

Президент також наголосив: Україна не погоджуватиметься з пасивною санкційною позицією деяких суб'єктів щодо Росії.

«Не повинно бути жодних «підвішених» санкційних пакетів – мовляв, якщо російські війська зроблять щось, то тоді буде якась відповідь... Ми вже пройшли цю історію торік, коли ми говорили, що потрібні потужні превентивні санкції проти Росії, щоб не було вторгнення. Превентивний пакет не зробили. Повномасштабна війна почалася», – зазначив Президент.

За його словами, зараз існує багато натяків на можливість посилення санкцій, наприклад у вигляді ембарго на постачання російської нафти у Європу, у разі, якщо Росія застосує хімічну зброю в Україні.

«А хіба все, що російські військові роблять до цього і вже зробили, не заслуговує на нафтове ембарго? Фосфорні бомби не заслуговують? Обстріляне хімічне виробництво чи обстріляна атомна станція не заслуговують?» – резюмував Володимир Зеленський.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора