Спрощений порядок кредитування аграріїв

Дата: 29.03.2022 08:58

Повідомляємо що, постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 року №274 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 14 липня 2021 р. №723» спрощений порядок кредитування аграріїв.

Для отримання кредиту необхідно звернутися до банків, які беруть участь у програмі: ОЩАДБАНК, ПРИВАТБАНК, УКРГАЗБАНК, ТАСКОМБАНК, УКРЕКСІМБАНК, КРЕДІАГРІКОЛЬ, КРЕДОБАНК, ОТП, МТБ, ВОСТОК, АЛЬЯНС, КІБ, АСВІО, ПІРЕУС, ЛЬВІВ, КРЕДІТВЕСТ.

Мета кредиту - витрати пов’язані із провадженням сільськогосподарської  діяльності (проведення посівної, посадкової компанії, придбання основних засобів, паливно-мастильних матеріалів, здійснення ремонтних робіт, оплату праці, інші поточні витрати).

Термін кредитування – до 6 (шести) місяців – на реалізацію мети надання державної підтримки.

Відсоткова ставка - 0% річних – протягом дії воєнного стану, а уразі припинення чи скасування воєнного стану – до завершення строку кредитування.

Кредит можна отримати буде до 31 травня поточного року.

Під такі кредити держава дає банку державну портфельну гарантію у вигляді 80% від суми кредиту.

Заставою може бути майно, яке прийме банк або зерно сільськогосподарського підприємства, яке зберігається на сертифікованому елеваторі (складі). Зерно приймається з коефіцієнтом 2,5.

Обіг господарства, для визначення може чи ні брати участь у програмі, враховуватиметься банком за 2021 рік.