ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Оновлення дороги М-30 Стрий – Ізварине дало поштовх туристичній галузі та розвитку підприємництва

Дата: 23.02.2022 10:04
Кількість переглядів: 425


Після проведення капітального ремонту дороги М-30 Стрий – Ізварине від Вербилівців завдяки проєкту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» до межі із Тернопільщиною значно привабливішими стали придорожні села Пуків, Чесники та Лопушня.

Фото без опису

Минулого року на цій ділянці дороги оновлено 14,4 км асфальтобетону, чотири мости та шляхопровід, влаштовано тротуари та пішохідні доріжки в населених пунктах, заїзні кишені для громадського транспорту та автозупинки, розширено і впорядковано узбіччя. Тож подорожі тепер стали комфортнішими і безпечнішими.

Оновлення дорожньої інфраструктури дало поштовх розвитку туристичної галузі. Адже в цій частині Рогатинщини є чимало привабливого. Насамперед – пам’ятка архітектури національного значення – найдавніша кам’яна церква Святого Миколая в Чесниках, яка датується XIV століттям. Село розкинулося між пагорбами, вид із висоти просто вражаючий. Є в селі і давній цвинтар серед віковічних дерев, де за похованнями позаминулого й початку минулого століть можна вивчати історію.

Фото без описуФото без опису

На межі із Тернопільщиною розкинулося давнє село Лопушня. У місцевій річці Липиця наприкінці XIX століття виловили кам’яного ідола Світовида. В Лопушні є меморіал загиблим турецьким воїнам у Першій світовій війні. Тут, як і в сусідніх Чесниках, проживає значна громада нащадків виселених із Лемківщини та Надсяння українців, які принесли сюди свою культуру та звичаї.

Село Пуків знають через відомий ботанічний заказник – Чортову Гору заввишки 350 м, де є чимало рідкісних рослин. Чортова Гора вважається однією із найзагадковіших та найяскравіших природних пам’яток регіону. Існує древня легенда про те, що тут неподалік є таємне поховання члена ордену лицарів Троянди і Хреста, який прийшов на галицькі землі наприкінці XVII століття, збирав тутешні унікальні лікувальні трави та піклувався здоров’ям місцевих жителів.

Фото без описуФото без опису

Покращення дорожньої інфраструктури сприяє й розвитку місцевого бізнесу. Насамперед це відомі сироварні та олійниці в Чесниках, а за тим – організація гастрономічних турів до села. Тут вдало поєднують туристичні маршрути до пам’яток архітектури та природних заповідників, пропонують лікувальні настоянки та біологічні добавки, страви галицької та лемківської кухні.

Фото без опису

Приємно, що малопопулярний колись маршрут завдяки оновленій дорозі М-30 Стрий – Ізварине став доступнішим для пасажирських і транспортних перевезень. Це скорочує час добирання до сусідніх районів Тернопільщини, сприяє кращому розвитку сільського господарства, що є пріоритетним на Рогатинщині.

Фото без опису

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора