ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Світлана Онищук: Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» на Прикарпатті створюються Сили територіальної оборони

Дата: 10.02.2022 10:31
Кількість переглядів: 159

Фото без опису

Весь світ знає, як Росія увірвалась на наші землі у 2014 та як продовжує погрожувати повномасштабним наступом на Україну. У нас немає жодних ілюзій – станеться вторгнення зараз чи ні, але з таким сусідом нам потрібно бути напоготові завжди. Саме тому у травні 2021 року з ініціативи військовослужбовців Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд ВРУ законопроєкти «Про основи національного спротиву» та «Щодо збільшення чисельності ЗСУ” як невідкладні. У липні їх було прийнято конституційною більшістю. Підтримка створення національного спротиву показала справжню єдність всередині українського парламенту в питанні оборони держави.

Територіальна оборона – це жителі області, які підписали контракт із Силами територіальної оборони ЗСУ, але далі працюють на своїй звичній роботі. Добровільно вони можуть залучатися до заходів підготовки хоч щотижнево, раз на рік (або й на кілька років), вони беруть участь у навчальних зборах. А в годину Х прибувають до штабу свого підрозділу, беруть зброю та обороняють своє місто чи село, об’єкти критичної інфраструктури до підходу регулярної армії.

Таким чином нам з вами легше буде обороняти власні міста, ніж ворогу буде наступати на них – ми знаємо кожну вулицю, кожен провулок і після тренувань Територіальної оборони будемо вміти використати цю колосальну тактичну перевагу, щоб не дати ворогу дістатись до наших осель.

Зазначу, що до лав Територіальної оборони може вступити як резервіст, або долучитися до проходження дійсної служби, тобто мати повну зайнятість у військовій частині, підписавши відповідний контракт. Всю інформацію про те, як стати до лав Територіальної оборони, можна знайти на сайті https://sprotyv.in.ua/, працює гаряча лінія 0 800 507 028

Хочу підкреслити, що головна перевага ТрО – це поєднання масовості і здатності швидко розгорнутися на певній території для виконання поставлених завдань. Закон визначає за ТрО кілька функцій, але місія проста – не підпустити ворога до свого дому.

Принагідно додам, що керівниками зон і районів ТрО є очільники відповідно обласних та районних державних адміністрацій, які відповідають за ситуацію на певній території. На кожній території створюється штаб ТрО. Його очолює відповідно командир бригади чи командир батальйону, який відповідає за формування, підготовку і виконання завдань підпорядкованими підрозділами ТрО.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора