Як проходить перезимівля озимих культур

Дата: 08.02.2022 14:30

За даними департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації обстежені посіви озимих культур під урожай поточного року показує, що озимі перебувають у стані неглибокого спокою, загрозливих явищ для їх перезимівлі на території області не спостерігається.

Під урожай 2022 року на Івано-Франківщині засіяли 76,8 тисяч гектарів озимих культур, що на 7,4 відсотка більше як у попередньому році. Зокрема, зернові культури займають площу 58,5 тисяч гектарів, що на 14,5 відсотків, або майже 7 тисяч гектарів більше минулорічного показника.

За даними моніторингу у доброму і задовільному стані знаходяться 97,2 відсотка посівів озимих зернових та 96,2 відсотка озимого ріпаку.

Можливі морози у лютому – на початку березня та пізнє відновлення вегетації можуть виявитись єдиним непрогнозованим фактором, що здатен негативно вплинути на стан посівів цього сезону.